Deratyzacja

Deratyzacja jest to zwalczanie przy pomocy środków chemicznych i fizycznych wszelkich gatunków szkodliwych gryzoni takich jak szczury czy myszy. Najczęściej stosuje się trutki lub pułapki. Poniższa lista przedstawia szkodniki, które tępimy w ramach usługi deratyzacji w Warszawie i okolicach.

 

mysz domowa
Mysz Domowa
Wielkość: długość ciała do 11 cm , ogona do 10 cm Kolor: barwa futra najczęściej szara
Wygląd myszy: posiada dość duże uszy. Ciężar ciała do 20g.
Zachowanie i środowisko życia: mysz jest pospolitym szkodnikiem w stogach, w stodołach, przechowalniach, domach. W lecie przebywa głównie na polach uprawnych, w ogrodach i sadach. Zimą przenosi się do zabudowań. Jest wszystkożerna, zjada pokarm roślinny i zwierzęcy.
szczury śniade
Szczury śniade
Wielkość: długość ciała do 25 cm, ogon nieco większy od długości ciała. Uszy duże prawie nagie, cienkie. Ciężar ciała do 400g.
Kolor: szczury posiadają zmienną barwę futra, najczęściej ciemnoszarą.
Zachowanie i środowisko: szczury żywią się głównie pokarmem roślinnym, owocami oraz bezkręgowcami. Szczury śniade występują w portach morskich, zamieszkują strychy, spichlerze, hale targowe oraz statki.
szczur wędrowny
Szczury wędrowne
Wielkość: długość ciała do 30cm.,ogon nieco mniejszy od długości ciała. Szczury wędrowne posiada niewielkie, grube i owłosione uszy. Ciężar ciała do 600g.
Kolor: barwa futra zmienna, najczęściej brązowoszara.
Zachowanie i środowisko: szczury wędrowne są praktycznie wszystkożerny. Zjadają soczyste rośliny, mięczaki, ryby, żaby, jaja oraz padlinę. Atakują nawet żywe zwierzęta. Zamieszkują zarówno doliny rzek i rozlewiska, jak również zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych.