Rodents pest control

Rodent disinfestation is a fight against rodents with use of chemicals and phisical means. It is used against rodents like mice and rats. Mostly all kinds of traps and rat poisons are used. List below presents rodents that we deal with in Warsaw.

mysz domowa
Mouse
Wielkość: długość ciała do 11 cm , ogona do 10 cm Kolor: barwa futra najczęściej szara
Wygląd myszy: posiada dość duże uszy. Ciężar ciała do 20g.
Zachowanie i środowisko życia: mysz jest pospolitym szkodnikiem w stogach, w stodołach, przechowalniach, domach. W lecie przebywa głównie na polach uprawnych, w ogrodach i sadach. Zimą przenosi się do zabudowań. Jest wszystkożerna, zjada pokarm roślinny i zwierzęcy.
szczury śniade
Black rat (Rattus rattus)
Wielkość: długość ciała do 25 cm, ogon nieco większy od długości ciała. Uszy duże prawie nagie, cienkie. Ciężar ciała do 400g.
Kolor: szczury posiadają zmienną barwę futra, najczęściej ciemnoszarą.
Zachowanie i środowisko: szczury żywią się głównie pokarmem roślinnym, owocami oraz bezkręgowcami. Szczury śniade występują w portach morskich, zamieszkują strychy, spichlerze, hale targowe oraz statki.
szczur wędrowny
Brown rat
(Rattus norvegicus)
Wielkość: długość ciała do 30cm.,ogon nieco mniejszy od długości ciała. Szczury wędrowne posiada niewielkie, grube i owłosione uszy. Ciężar ciała do 600g.
Kolor: barwa futra zmienna, najczęściej brązowoszara.
Zachowanie i środowisko: szczury wędrowne są praktycznie wszystkożerny. Zjadają soczyste rośliny, mięczaki, ryby, żaby, jaja oraz padlinę. Atakują nawet żywe zwierzęta. Zamieszkują zarówno doliny rzek i rozlewiska, jak również zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych.